КИЇВ. 9 серпня. УНН. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що має намір відродити “зернову угоду” у “розширеному масштабі”, закликавши західні країни допомогти перетворити цю ініціативу на основу миру між росією та Україною, пише УНН з посиланням на Bloomberg.

Цитата

“У нас була ще одна нагода з перших вуст дізнатися про вимоги та очікування росії під час телефонної розмови з” президентом росії володимиром путіним, сказав Ердоган в Анкарі ввечері у вівторок, додавши, що обидва лідери поділяють “чутливість” щодо необхідності, щоб зерно доставили до Африки.

Контакти для перезапуску ініціативи “з розширеним масштабом” продовжуються, але рішення залежить від того, чи “виконають західні країни свої обіцянки”, додав він, не уточнивши, які саме зобов’язання було порушено.

“На жаль, у попередній період принцип лояльності не дотримувався. Не було зроблено жодних дипломатичних кроків, щоб перетворити позитивну атмосферу, створену Чорноморською ініціативою, на припинення вогню, а відтак і постійний мир”, – зазначив Ердоган.

Доповнення

Протягом усього року дії “зернової угоди” росія неодноразово вимагала зусиль щодо покращення власної торгівлі продовольством та добривами, включаючи відновлення роботи аміакопроводу, що проходить через Україну, та повторне підключення її “Россельхозбанку” до системи SWIFT.

Коли минулого місяця росія вийшла з угоди, ООН, яка допомогла укласти її разом з Туреччиною, заявила, що організація “досягла проривів у деяких із найскладніших областей спрощення процедур торгівлі” та працювало з приватними банками та страховими компаніями, щоб знайти рішення. За її даними, експорт зерна з росії стабільний, а продаж добрив близький до повного відновлення.

Минулого тижня Ердоган і путін вперше з того часу, як росія вийшла з зернової угоди, розмовляли по телефону, щоб обговорити запланований візит російського лідера до Туреччини наприкінці цього місяця.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.