Для проведення виборів після війни необхідно змінити законодавство. Зараз їх проводити небезпечно – Стефанчук

КИЇВ. 3 серпня. УНН. Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що парламентські вибори можна буде провести після закінчення російської війни, але для цього потрібні зміни в законодавство. Зараз же проводити вибори небезпечно. Про це він повідомив в коментарі LIGA.net, повідомляє УНН.

Цитата

«Багато міжнародних колег під час спілкування питають: «Чи думаєте ви про наступні вибори?» Я їм завжди відповідаю: “Ми думаємо про нашу перемогу, а вибори мають бути після нашої перемоги”. І тут вже дійсно потрібні будуть зміни в законодавство», – сказав Стефанчук.

За його словами, парламент, зокрема, повинен пояснити, які це будуть вибори, через те, що Конституція передбачає тільки два види виборів: чергові та позачергові.

«І ще є ціла низка інших законодавчих неузгодженостей. Треба зрозуміти, як нам виходити з цієї юридичної плутанини», наголосив голова Верховної Ради.

Водночас спікер запевнив, що проводити будь-які вибори в період воєнного стану є вкрай небезпечним для країни.

“Окрім того, без забезпечення участі у виборах військовослужбовців, людей, які виїхали за кордон і знайшли тимчасовий прихисток в інших країнах, без гарантування безпеки виборчого процесу, без інших більш дрібних питань – це неможливо”, – заявив він.

Нагадаємо

28 липня голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що заборони щодо проведення виборів під час дії воєнного стану у Конституції немає.

А секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов сказав, що проводити вибори під час війни в Україні неможливо, через те, що військові не зможуть проголосувати.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.