"Зламана щелепа і вибиті зуби": батько загиблого в частині бійця не вірить у самогубство ФОТО

Медкомісія “не помітила” вроджених аномалій і визнала молодого чоловіка придатним до служби.

Майже рік з перервами триває розслідування смерті 29-річного Віталія — жителя одного з міст сходу України. Попри наявність вад здоров’я, молодого чоловіка мобілізували в армію, він встиг пройти навчання та кілька місяців пропрацювати на кухні військової частини А4350, а потім нібито наклав на себе руки. Батько загиблого не вірить у цю версію, спираючись на висновки експертизи.

Речі сина віддали не всі

Кілька місяців Віталій з родиною провів у населеному пункті поблизу лінії фронту, а у червні 2022-го року перебрався до більш безпечного регіону. Згодом опинився у Львові, де отримав статус внутрішньо переміщеної особи та тимчасовий прихисток. Як законослухняний громадянин став на облік у Шевченківському ТЦК і СП і був направлений на медкомісію, яка несподівано визнала його придатним до військової служби.

— Син має інвалідність з дитинства, в нього була III група, кожні два роки він повинен був проходити медико-соціальну експертизу для підтвердження статусу. В черговий раз не встиг це зробити, бо почалось повномасштабне вторгнення, — зазначає батько Геннадій. — У сина вроджена аномалія розвитку хребта, патологія тазостегнового суглоба, одна нога коротша за іншу на два сантиметри. Все це вказано у виписці з історії хвороби, результатах магнітно-резонансної терапії. Крім того, ці вади візуально помітні. Але комісія нічого з цього не взяла до уваги, бо документи були російською мовою. Голова комісії сказав: “Ми не розуміємо, що там написано, може, що ви міцний та кремезний”. Так сина і мобілізували.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.