Сторона проросійського бізнесмена Миколи Петренка, якого підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн Міноборони, всіма силами затягує судовий процес, аби “відбілити” підзахисного.
“Розвів” Міноборони на 1,7 млрд грн і зник разом із грошима? Проросійський бізнесмен Микола Петренко, чия фірма “Танос Технолоджи” на початку повномасштабного вторгнення провалила критично важливе замовлення на постачання амуніції для бійців, переховується у США. А його адвокати намагаються “відбілити” підзахисного – в хід ідуть численні юридичні хитрощі.
Деталі справи Петренка з’ясовував журналіст-розслідувач “СтопКору” Артем Поліковський.
Експомічник одіозного прем’єра-втікача Миколи Азарова, відомий регулярними візитами до Москви та київського офісу Віктора Медведчука напередодні війни, – спритний підприємець Микола Петренко – є фігурантом резонансної справи про незаконне привласнення коштів, виділених державою на армію.
У лютому 2022 року Міністерство оборони України уклало контракт з його структурою “Танос Технолоджи” на постачання амуніції для ЗСУ загальною сумою 1,7 млрд грн. Кошти були перераховані підприємству в повному обсязі, а от продукція до бійців так і не дійшла.
За даними фактами порушені два кримінальних провадження. Перше з них стосується безпосередньо Петренка, а друге – сумнозвісного контракту Міноборони на 1,7 мільярди. Розгляд другої справи всіма можливими способами гальмують адвокати Миколи Петренка. Сторона захисту або не з’являється на слухання, або просить його перенести, або подає клопотання про відвід судді.
Так, адвокат Петренка Віктор Савченко подав клопотання щодо відводу судді Віти Бортницької, але судом було відмовлено – тепер вона продовжить розгляд клопотання про обрання запобіжного заходу Петренку. Зауважимо, справа потрапила до її рук після того, як суддя апеляційного суду Іван Рибак на “закритому” засіданні ухвалив рішення щодо скасування обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Петренка і повернув справу для розгляду в першу інстанцію – Печерський суд.
Тепер адвокат Петренка намагається перевести й цю справу в режим закритого слухання, щоб позбавити журналістів і громадськість можливості стежити за перебігом справи.
Крім того, Микола Петренко оскаржує сам факт вручення йому підозри. І, за дивним збігом обставин, це питання потрапляє на розгляд усе тому ж судді Івану Рибаку. Тож чи варто розраховувати на швидке та об’єктивне рішення у цій справі? Сподіваємось, суспільна увага та резонанс не дадуть у “закритому” режимі вивести скандального проросійського бізнесмена з-під маховика правосуддя.
Нагадаємо, у квітні 2022 року співробітники СБУ затримали Миколу Петренка у селі Козин на Київщині через підозру у співпраці з ФСБ рф. За даними ЗМІ, його особистим куратором у ФСБ був генерал Сергій Лебедєв, який свого часу працював директором Служби зовнішньої розвідки рф. Однак тоді, навіть попри кричущі факти, ділку вдалось уникнути потрапляння за ґрати та навіть залишити межі України.