Виманюють гроші у тих, хто у відчаї: як аферисти обкрадають родини загиблих на війні ФОТО

Поверненням тіл загиблих займається держава і робить це безкоштовно. Однак існують цілі мережі аферистів, які виманюють гроші у рідних. Давати гроші таким людям не можна. Держава робить все безкоштовно.

Про це в інтерв’ю Gazeta.ua розповів Олег Котенко. Він був Уповноваженим з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Нині продовжує цю роботу в громадської організації “ГРУПА ПАТРІОТ”.

“Є цілі мережі аферистів. Це можуть бути в’язні, або навіть росіяни. Аферистам не важливо, у кого виманювати гроші – у звичайних українців чи тих, в кого зникли рідні. Всі такі випадки ми направляли до правоохоронців”,- сказав Котенко.

Не потрібно давати гроші – держава робить все безкоштовно, додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Якщо у СІЗО росіяни тримають 100 наших людей, то Червоному хресту покажуть десять” – Олег Котенко

“Якщо хтось пропонує вирішити питання за гроші, то одразу треба йти до правоохоронних органів. Якщо вони не реагують, то повідомте нас. Ми казатимемо і стукатимемо до всіх. Поки не буде доказів загибелі чи полону, за що людина хоче взяти гроші, такі спроби є аферою. А доказів немає у 99 відсотках випадків. Але рідні, на жаль, вірять”,- наголосив Котенко.

6 жовтня за результатами репатріаційних заходів, українській стороні вдалося повернути тіла 64 загиблих оборонців України. Поверненням займались Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими у взаємодії з Об’єднаним центром при Службі безпеки України, МВС та ЗСУ.

Повернення тіл відбувається відповідно до норм Женевської конвенції.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.