КИЇВ. 1 серпня. УНН. У військовому квартирно-експлуатаційному управлінні в Одеській області виявлено систематичну практику, за якої посадовці регулярно вимагали «відкати» від підрядників, які виконували державні замовлення на ремонтні роботи на об’єктах Збройних Сил України, повідомляє Служба безпеки України, передає УНН.

Деталі

В результаті операції військової контррозвідки Служби безпеки була розкрита корупційна схема, яка функціонувала в одеському військовому квартирно-експлуатаційному управлінні.

Посадовці, зайняті в цьому управлінні, періодично вимагали хабарі від підрядників, які виконували державні замовлення на ремонтні роботи на об’єктах Збройних Сил України в Одеській області.

Факт вимагання хабаря на суму понад 400 тис. гривень був задокументований щодо очільника оборонного квартирно-експлуатаційного управління. Згідно зі слідством, хабар становив 20% від загальної суми договору, за яким підрядники мали провести освітлення до будівель військового містечка для українських захисників.

Для організації “переговорів” з підприємцями та передачі хабара, посадовець використав свого підлеглого – керівника району електричних мереж в обласному центрі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Донеччині на воєнком та поліцейський «відмазували» чоловіків від військової служби

Співробітники СБУ затримали посередника на “гарячому” під час передачі всієї суми неправомірної вигоди від підрядників.

Також було документально доведено злочинну діяльність ще одного учасника схеми – керівника афілійованої комерційної структури. Цей комерсант за допомогою підконтрольних фірм виводив гроші в тінь та “конвертував” їх у готівку, виглядаючи, що вони були отримані за виконання ремонтних робіт на військових об’єктах.

Під час обшуків у робочих місцях учасників схеми, були знайдені матеріальні докази злочину, включаючи документи та печатки фіктивних підприємств.

Посереднику було повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), і розглядається питання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Проводиться розслідування для притягнення до відповідальності керівника військового квартирно-експлуатаційного управління та залученого ним до схеми керівника комерційної структури.

Зловмисникам загрожує до 10 років тюремного ув’язнення з конфіскацією майна.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.