Військового, який невдало намагався переманити літак рф, залишили в СІЗО попри погіршення здоров'я ФОТО

Суд продовжив запобіжний захід колишньому виконувачу обов’язків командира однієї з частин Сил спеціальних операцій Роману Червінському попри погіршення здоров’я. Він брав участь у невдалій операції, яка призвела до обстрілу аеродрому на Кіровоградщині.

Про це повідомляє «Суспільне» із залу суду.

Червінський перебуватиме під вартою ще 60 діб без права внести заставу — до 10 лютого.

Захист заявив, що госпіталь Служби безпеки України не проводить необхідного медичного лікування через погіршення стану Червінського.

Суд зобов’язав керівника відділу забезпечення досудового розслідування СБУ через погіршення здоров’я забезпечити підозрюваному необхідне лікування та харчування.

Адвокати планують подавати апеляцію.

Нові деталі справи

Прокурор розповів, що, за даними слідства, Червінський під час служби в Силах спецоперацій не перебував на посаді, яка дозволяла здійснювати розвідувальну діяльність, проте робив це в межах операції з доставлення російського літака до України.

За даними слідства, Червінський віддав наказ, яким попросив відрядити 20 військових ЗСУ для тренування на аеродромі «Канатове», що свідчить про те, що Червінський розглядав саме цей аеродром для можливої посадки.

Слідчі також заявили, що Червінський листувався в Telegram із російським військовим. Йому він надав інформацію саме про аеродром «Канатове», внаслідок чого окупанти здійснили атаку 9 ракетами «Іскандер» та X-22, 8 з яких впали на території аеродрому.

Унаслідок атаки загинув військовий, постраждала низка службовців, а також зазнали пошкоджень літаки й майно на території аеродрому.

У листі від головнокомандувача Валерія Залужного, який долучили до засідання суду, йшлося, що він не створював відповідної групи й не віддавав наказу на проведення операцій, бо СБУ не дала погодження.

Адвокати стверджують, що Червінський не перевищував своїх обов’язків, а всі його дії були покроково погоджені. За словами сторони захисту, розвідувальні дії здійснював уповноважений співробітник СБУ і Червінський самостійно жодних дій не вчиняв.

Більше про операцію з літаками

Влітку 2022 року група українських волонтерів у співпраці з розвідкою майже переконала трьох російських пілотів дезертувати разом зі своїми військовими літаками в обмін на 1 мільйон доларів за штуку.

Отримати російські літаки так і не вдалося через втручання ФСБ рф — українська сторона підозрювала, що російська спецслужба розкрила план і почала спілкування від імені пілотів рф, із якими вдалося встановити контакт. Українська сторона все ж мала вигоду: зібрала цінну технічну інформацію про російські ВПС і скомпрометувала трьох військових, принаймні один із них відтоді не виконував бойових завдань.

СБУ відкрила кримінальну справу через провальну операцію, оскільки вона пов’язана з російським ракетним обстрілом околиць Кропивницького. Одного з трьох російських пілотів мали зустріти 23 липня на аеродромі «Канатове» в Кіровоградській області. Туди, як зазначається, прибули організатори операції, кілька десятків військових ССО. До того ж там несли службу бійці інших військових частин.

Та зранку 23 липня в Кропивницькому та ще низці міст України пролунали вибухи. Обласна влада підтвердила, що окупанти запустили по Кіровоградській області ракети, поціливши, зокрема, у військовий аеродром.

Зазначимо, Роман Червінський — експрацівник ГУР, який, окрім операції з літаками, раніше відповідав за операцію щодо затримання найманців ПВК «Вагнер», також відому як «Вагнергейт».

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.