Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід судді з Одеської області — тримання під вартою на два місяці з альтернативою внесення 1 059 800 грн застави. Його підозрюють в отриманні хабаря за ухвалення рішення, що допомогло уникнути мобілізації.
Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
Правоохоронці традиційно не називають імені підозрюваного. Проте видання «Ґрати» зазначає, що йдеться про суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду Олександра Боярського. Він розповів, що його друзі назбирали йому на заставу.
За даними слідства, суддя одержав 1500 доларів за обіцянку ухвалити рішення про те, що неповнолітня дитина проживає з батьком. Це рішення чоловік міг використати для уникнення мобілізації та виїхати з дитиною за кордон.
Засідання проходило в закритому режимі. Після цього Боярський сказав журналістам, що визнає свою провину. Суддя пояснив, що хабар взяв на прохання свого друга й колеги, проте відмовився назвати його ім’я.
Суд призначив підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 15 березня 2024 року з альтернативою внесення 1 059 800 грн застави. За словами Боярського, його друзі вже зібрали необхідну суму.
У разі внесення застави на нього накладуть процесуальні обов’язки.
Раніше Вища рада правосуддя надала згоду на утримання під вартою Боярського. У прокуратурі це обґрунтували тим, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, знищити, сховати або спотворити будь-які докази, незаконно впливати на свідків, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Більше про справу
На початку січня 2024 року видання NGL.media опублікувало розслідування про те, що в Україні різко зросла кількість батьків, які через суд відбирають дітей у матерів.
Журналісти стверджують, що більшість розлучень з подальшим позбавленням матерів прав на виховання дитини є фіктивними — і судді нібито це розуміють. Найбільше таких рішень у 2023 році ухвалювали в Білгород-Дністровському міськрайонному суді, йдеться в розслідуванні.
Правоохоронці виявили понад 1000 рішень цього суду, ухвалених у 2022-2023 роках щодо місця проживання дітей. У деяких випадках чоловіки згодом виїжджали за кордон без дитини. Крім того, у деяких справах вказувалося, що дитина проживає на тимчасово окупованій території.
Досудове розслідування все ще триває. Правоохоронці встановлюють інших людей, які можуть бути причетні до злочину.