ВАКС дозволив конфіскувати нові активи колаборанта Сальдо та його доньки ФОТО

Вищий антикорупційний суд в межах санкцій дав дозвіл на конфіскацію активів так званого голови окупованої частини Херсонської області Володимира Сальдо. Його 8 листопада український суд визнав винним у державній зраді в умовах воєнного стану й заочно засудив його до позбавлення волі на 15 років.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.

ВАКС задовольнив другу позовну заяву Міністерства юстиції щодо стягнення активів Сальдо в дохід держави 10 листопада. Зокрема, було стягнуто 74 тисячі гривень, 319,88 долара та 1174 євро, які зберігаються на особистих рахунках колаборанта.

Окрім того, було стягнуто активи, якими Сальдо володіє через доньку Ірину, зокрема корпоративні права у проектно-будівельній фірмі “Херсонбуд” у розмірі 8,5636% від загальної кількості акцій підприємства.

Що відомо про зрадника Володимира Сальдо

Володимир Сальдо — колишній мер Херсона. Він одним з перших перейшов на службу до ворогів під час окупації міста й отримав російський паспорт. Також він погодився очолити так звану адміністрацію.

Брав участь у псевдореферендумі “за приєднання області до складу РФ”, підписавши 30 вересня із президентом країни-агресора РФ Володимиром Путіним у Кремлі відповідний “документ”. Крім цього, Сальдо був ініціатором вивезення тварин з херсонського зоопарку до тимчасово окупованого росіянами Криму.

9 травня 2023-го Сальдо записав звернення українською мовою до українських воїнів, сказавши, що “ми більшою частиною рідні люди, а не вороги” та закликав згадати, що “наші батьки й діди однакові”. Цю заяву висміяли у соцмережах.

Сальдо внесено до санкційного списку країн Євросоюзу “за підтримку російської агресії проти України та створення органу зі співробітництва з російською окупаційною владою в Херсонській області, через що він “підтримував і просував політику, що підриває територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України”. Також Сальдо потрапив під блокуючі санкції США, Великої Британії, Канади, Швейцарії, Австралії, Японії, України та Нової Зеландії.

Раніше суд заборонив партію “Блок Володимира Сальдо”, яку він створив ще 2019 року перед місцевими виборами у 2020-му.

На початку січня 2023 року в Офісі генпрокурора повідомили про завершення розслідування стосовно трьох херсонських колаборантів — Сальдо, його колишнього заступника Кирила Стремоусова (загинув у листопаді 2022 року) й “мера Херсона” Олександра Кобця. Їм інкримінували держзраду, колабораційну діяльність, виправдання збройної агресії РФ проти України.

8 листопада український суд визнав Сальдо винним у державній зраді в умовах воєнного стану й заочно засудив його до позбавлення волі на 15 років.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.