В Запоріжжі чиновники втридорога купили радянські протигази сумнівної якості ФОТО

А було це так. На підставі протоколу місцевої комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій комунальне підприємство «Водоканал» уклало договір з приватним підприємством «Радос» про закупівлю 3 тисяч 725 протигазів на загальну суму понад чотири мільйони гривень. Ціна одного виробу становила  1080 гривень.

Як повідомляє Держаудитслужба, про цю закупівельну справу стало відомо під час перевірки КП «Водоканал». Було встановлено придбання товару за завищеними цінами на суму 1,2 млн гривень.

Радянські протигази запропонувала фірма «Радос» і легко продала «Водоканалу» 2356 протигазів на суму 2,5 млн грн. За товар отримла понад 1,9 млн грн. Підприємство-постачальник не надало сертифікатів якості чи паспортів виробника протигазів, будь-якої документації щодо їх походження також немає.

На день аудиторської перевірки тільки частина протигазів (518) зберігалася на одній із дільниць «Водоканалу». Решту передано для забезпечення персоналу та контингенту дитячого будинку-інтернату, а також видано населенню, що мешкає в ймовірній зоні ураження.

Встановлено також, що протигази мають вигляд довготривалого використання, а саме: на окремих гумових частинах виробів є пліснява та змінився колір самої гуми. На фільтрах протигазів є маркування дати випуску – з 1974 по 1989 роки.

Засоби захисту зберігаються у мішках без упаковок, до того ж вони не були укомплектовані сумками для носіння та запасними комплектуючими.

Згідно з даними ринкова вартість на момент укладання договору 3725 протигазів становила майже 1,6 млн грн, тобто вартість однієї одиниці ‒ 427 гривень.

Зрозуміло, що за таку ціну “Водоканал” міг придбати в 2,5 раза більше протигазів. Тобто за кожен протигаз переплачено 653 гривні.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.