В Одесі ймовірний організатор корупційної схеми вистрибнув із вікна під час затримання ФОТО

Ймовірного організатора схеми з отримання хабарів за видачу кваліфікаційних документів моряка затримали в Одесі.

Він намагався втекти від правоохоронців, вистрибнувши з вікна другого поверху, але втекти чоловікові не дали, повідомили в прокуратурі.

Зазначається, що за плату громадянин обіцяв чинити вплив на посадових осіб навчальних та медичних закладів, а також членів державних кваліфікаційних комісій.

«Згідно з матеріалами слідства, підозрюваний спільно з іншими учасниками злочинної групи розробили механізм і створили обставини, за яких особи, які мали намір отримати документи на дозвіл працювати на морських суднах або підтвердити кваліфікацію моряка, були змушені звертатися до підконтрольних учасникам групи фірм-посередників і надавати неправомірну вигоду за оформлення відповідних документів. Отримати ці документи без дачі хабара було фактично неможливо.

При цьому за наявності певної суми грошей будь-яка особа, зокрема без відповідної профільної освіти та медичного обстеження, мала можливість отримати документи моряка міжнародного зразка, свідоцтво та медичний сертифікат», — ідеться в повідомленні.

З червня 2022 року по січень 2023 року зловмисник отримав понад 100 тисяч гривень за виготовлення цих документів. Дії одесита кваліфікували за частиною 2 ст. 369-2 КК України («зловживання впливом»). Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою у вигляді застави в розмірі 805 тис. гривень.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.