У Харкові суд обмежився штрафом для реєстраторки МСЕК, яка допомагала чоловікам уникнути мобілізації або виїхати за кордон.
У Харкові жінка допомагала клієнтам отримати фальсифіковані висновки щодо інвалідності.
Вирок Дзержинського районного суду Харкова від 11 вересня опублікований в Єдиному державному реєстрі судових рішень, передає “Думка”.
Обвинувачена — реєстраторка обласної медико-соціальної експертизи №4 Комунального закладу охорони здоров’я “Обласний центр медико-соціальної експертизи”.
Встановлено, що до неї 15 листопада 2022 року звернулася жінка із проханням про допомогу у отриманні її чоловіком інвалідності. Підсудна пообіцяла вплинути на працівників медзакладів Харківської області та центру МСЕК, які безпосередньо ухвалюють рішення щодо встановлення групи інвалідності. “Послугу” жінка оцінила у 2 тис. доларів.
21 грудня 2022 року у одному з кафе Харкова обвинувачена попросила у “клієнтки” 200 доларів за вплив на службовців Нововодолазької центральної лікарні. Наступного дня жінка отримала гроші через посередника. 6 січня 2023 року завідуюча відділення лікарні склала виписку з медичної карти на ім’я “хворого”.
23 січня 2023 року обвинувачена попросила ще 200 доларів за вплив на працівників міської клінічної лікарні №27. Наступного дня жінка кошти отримала. 18 лютого лікар надав виписку з медичної карти.
1 березня жінка попросила 100 доларів та 1,2 тис. грн за вплив на працівників Зміївської центральної районної лікарні. Вона отримала гроші і 20 березня голова лікарсько-консультативної комісії склав направлення.
7 березня обвинувачена попросила 1 тис. доларів за вплив на службовців обласного центру МСЕК, 27 квітня вона отримала гроші і в цей же день голова міжрайонної комісії склав довідку, якою чоловіку встановили другу групу інвалідності терміном на один рік.
7 вересня 2023 року між прокурором та підсудною була укладена угода про визнання провини.
Суд угоду затвердив, визнав жінку винною у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України та оштрафував на 85 тис. грн.
Як повідомляла “Думка”, за даними правоохоронних органів, лікар-невропатолог однієї з харківських лікарень видавала фіктивні медичні довідки, які надалі ставали підставою для оформлення групи інвалідності. Вона складала неправдиві документи щодо хвороб та проходження стаціонарного лікування чоловіками.
Медпрацівниця робила довідки на замовлення реєстраторки медичної обласної МСЕК №4, до якої безпосередньо і звертались клієнти для оформлення фейкової групи інвалідності під ключ. Оформлення фальсифікованої документації сприяло тому, що чоловіки призовного віку ухилялися від мобілізації або виїжджали за кордон.