Суддю, що виправдовувала напад РФ на Україну, допомогли задокументувати колеги ФОТО

Вища рада правосуддя 5 липня 2023 року надала згоду на утримання під вартою судді Якимівського районного суду Запорізької області Світлани Федорець, яка у червні 2022 року через окупацію селища Якимівка була тимчасово відряджена на посаду судді Звенигородського районного суду Черкаської області.

З квітня по червень 2023 року Світлана Федорець була головою Звенигородського райсуду Черкаської області.

Як зазначено у справі судді, 4 травня 2023 року Світлана Федорець стала фігурантом кримінального провадження за ч. 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу, тобто суддю запідозрили у виправдовуванні, запереченні збройної агресії РФ проти України, вчинене службовою особою повторно (карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років).

Так, у травні 2023 року у розмовах із суддею Звенигородського райсуду Дарією Сакун (зараз є головою суду), а також з іншими особами, Світлана Федорець неодноразово “виправдовувала збройну агресію Російської Федерації проти України”.

Згідно з аудіозаписами розмов Світлани Федорець, здобутих шляхом проведення негласних слідчих дій, були зафіксовані наступні заяви судді:

суддя пояснювала тимчасову окупацію Криму Російською Федерацією, розпочату у 2014 році, тим, що політичним інтересам Китаю й Туреччини вигідний контроль Росії у Чорному морі, через яке пролягає Шовковий шлях; російський флот потенційно посилює китайський флот у разі війни із США за Тайвань

позиціонування збройної агресії Російської Федерації проти України як домовленості стосовно реклами зброї, підняття ВВП, заробляння грошей, перерозподілу територій, логістичних шляхів, сфер впливу;

заперечення вкладу (зусиль) української армії у звільнення Херсона;

негативна характеристика внутрішніх подій в Україні, зокрема передбачення повернення чоловіків із фронту «як бомби сповільненої дії»;

репрезентація війни (збройної агресії Російської Федерації проти України) як домовленості задля демонстрації військової техніки, її реклами та продажу;

пояснення війни зацікавленістю США у посиленні військово-промислового комплексу, аби зарадити дефолту;

пояснення війни «ставанням» російської промисловості на військові рейки та зміною логістики за рахунок паралельного імпорту через Азію;

пояснення війни перерозподілом світу «більшими дядями»;

виправдовування тимчасової окупації частини території України;

заперечення викрадення й вивезення дітей з тимчасово окупованих територій України;

визнання поширення влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України;

виправдовування вивезення українських дітей до Росії;

твердження про завдання українською армією ударів по місту Луганську заради тестування нових далекобійних ракет;

заперечення потенційного (майбутнього) звільнення тимчасово окупованих територій;

звинувачення України у використанні міст Бучі та Ірпеня як вітрини для європейських лідерів та відсутності робіт з відновлення міст;

визнання Автономної Республіки Крим частиною Росії;

трактування влучання в цивільні будинки як економії дорогих високоточних ракет з нехтуванням безпекою мирного населення;

кспертиза висловів судді дійшла висновку, що суддя Світлана Федорець виправдовувала дії РФ та одночасно негативно ставилась до України та її Збройних Сил.

Також, як зазначено у матеріалах справи, Світлана Федорець має тісні контакти з особами на окупованих територіях, вважає перебування на цих територіях безпечним для себе та знає способи потрапляння на них, у тому числі нелегальні.

Зокрема, після початку широкомасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України суддя деякий час перебувала на окупованій території. З її слів, зафіксованих під час негласних слідчих (розшукових) дій, у цей час вона мала контакти із представниками окупаційної влади.

Світлана Федорець також двічі відвідувала тимчасово окуповану територію міста Мелітополя та Автономної Республіки Крим (навіть святкувала в Криму Новий 2023 рік), перетинаючи лінію зіткнення біля міста Запоріжжя, про що повідомила в розмовах з іншими особами.

У 2022 році, тобто у період дії воєнного стану, Світлана Федорець встигла також відвідати територію Республіки Польща.

Крім того, у матеріалах провадження є фіксація розмови судді від 8 червня 2023 року, під час якої Світлана Федорець повідомила, що у місті Запоріжжі вона мала зустріч із впливовою особою щодо нелегального виїзду на окуповану територію. В інших розмовах суддя зазначала, що знає, як за гроші організувати виїзд з України.

За даними слідства, всі члени сім’ї Світлани Федорець добровільно перебувають на окупованих територіях. Зокрема, двоє її неповнолітніх дітей разом з матір’ю судді проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, де мають статус біженців. Діти ходять до місцевої школи та перебувають під постійним наглядом органів опіки. У Криму також тривалий час проживає та працює ветеринаром її рідний брат. З розмов судді вбачається, що її чоловік також проживає на тимчасово окупованій території у місті Мелітополь, при цьому Світлана Федорець підтримує з ним постійний зв’язок.

Із розмов Світлани Федорець також убачається, що вона має тісний особистий контакт з високопосадовцем Служби безпеки України.

Цікаво, що під час досудового розслідування було встановлено, що Світлана Федорець подала заяву про звільнення із займаної посади судді у відставку для того, щоб після отримання відповідних грошових нарахувань і оформлення довічного грошового  утримання судді у відставці, повернутися на тимчасово окуповану територію, у місто Мелітополь, а згодом виїхати до Автономної Республіки Крим.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.