Суд виправдав екскерівника Житомирської митниці, якого звинувачували у розтраті коштів ФОТО

Житомирі пройшов суд над колишнім виконуючим обовʼязки начальника Житомирської митниці ДФС Сергієм Гринчуком, якого звинувачували у порушенні ч. 5 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Чоловікові загрожувало покарання у вигляді позбавлення волі від 7 до 12 років з конфіскацією майна. Проте, суд його виправдав. Сергію Гринчуку було повідомлено про підозру 20 лютого 2020 року.

«За даними слідства, підозрюваний, виконуючи обов’язки начальника Житомирської митниці ДФС, вчинив розтрату чужого майна в особливо великих розмірах. Зокрема, посадовець, достовірно знаючи про фактичну відсутність авторського та технічного нагляду за виконанням будівельних робіт, підписав акти виконаних робіт за договором будівельного підряду службових модулів для спільного контролю в пункті пропуску. У подальшому сплатив кошти за виконані роботи, які у повному обсязі не відповідають проектно – кошторисній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва. Такі протиправні дії посадової особи спричинили матеріальних збитків на суму понад 732 тис грн», — йдеться у повідомленні прокуратури.

Вирок Корольовський районний суд ухвалив 19 вересня 2023 року. Фото: скриншот вироку суду Свою вину Гринчук у суді повністю заперечив. За висновками суду, докази прокуратури були визнані недостатніми, отож факт заподіяння матеріальної шкоди державному бюджету не доведено. Сергія Гринчука виправдали, «оскільки не доведено, що і діянні обвинуваченого є склад кримінального правопорушення». У матеріалах суду йдеться про те, що в обвинувальному акті не зазначено щодо наявності в діях ОСОБА_5 корисливої мети в результаті оплати виконаних робіт, що є обов’язковим для визначення складу інкримінованого злочину.

«Будь-яких доказів з встановлення цього мотиву до суду стороною обвинувачення подано не було… Суд приходить до переконання, що у даному кримінальному провадженні не було доведено належними та допустимими доказами як сам факт заподіяння матеріальної шкоди державному бюджету на суму 732108 грн 68 коп., як об’єктивною частиною складу злочину, так суб’єктивною частиною злочину (умисел обвинуваченого)», — йдеться у тексті вироку суду.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.