Спроба підкупу керівництва НАБУ і САП: завершене досудове розслідування щодо двох осіб ФОТО

Завершено розслідування за підозрою адвоката та ще однієї особи у підбурюванні до підкупу представників антикорупційних органів. Про це повідомили у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратурі, пише УНН.

Деталі

За інформацією, прокурор САП ухвалив рішення про завершення досудового розслідування у справі щодо підбурювання для надання неправомірної вигоди громадянина, який є обвинуваченим у корупційній справі, що розглядається у Вищому антикорупційному суді.

На сьогодні детективам НАБУ надано доручення відкрити стороні захисту матеріали для ознайомлення.

Цитата

«У 2020 році особи вперше звернулись до одного з підозрюваних, а згодом обвинуваченого у резонансній справі щодо спроби підкупу керівництва САП та НАБУ за закриття кримінального провадження за підозрою колишнього міністра екології та природних ресурсів», — йдеться у повідомленні.

Деталі

Прикриваючись нібито зв’язками у НАБУ, САП та ВАКС, зловмисники намагались переконати особу сплатити понад 1,7 млн доларів США для позивного вирішення питання щодо укладення угоди з прокурором та уникнення покарання за вчинений злочин.

У листопаді 2022 року їх було викрито на «гарячому», одразу після одержання ними частини обумовлених коштів – 50 тис. дол. США.

Згодом, у лютому 2023 року слідство встановило причетність до вчинення цього злочину ще однієї особи – адвоката, який називав себе помічником судді ВАКС та стверджував, що може вирішити питання у суді щодо виділення матеріалів у окреме провадження та укладення угоди з прокурором, показуючи при цьому нібито проекти відповідних документів.

Доповнення

Дії осіб кваліфіковані за ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 369, ч. 4 ст.190 КК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.