СБУ оголосила підозру призначеному окупантами «директору» Херсонського порту ФОТО

Служба безпеки України (СБУ) повідомила призначеному російськими загарбниками «директору» Херсонського морського порту Андрію Харитонову про підозру у державній зраді в умовах воєнного стану.

Харитонов, перебуваючи на посаді заступника начальника Херсонської технічної дільниці водних шляхів ДП «Укрводшлях», під час дії на всій території України воєнного стану, не маючи намірів дотримуватись вимог чинного законодавства України, добровільно перейшов на бік ворога та погодився діяти під керівництвом та за вказівками окупаційної влади РФ”, — ідеться у матеріалах справи.

Відповідно до наказу окупаційної «влади» Херсонської області — так званого голови військово-цивільної адміністрації Херсонської області Володимира Сальдо від 14 червня 2022 року Андрія Харитонова призначено на посаду «директора» так званого ДУП «Херсонський морський торгівельний порт». При цьому, у своїй господарській діяльності вищевказане підприємство окупаційних органів влади використовує матеріальну базу ДП «Херсонський морський торговельний порт», що зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань України за №01125695. Відповідно до даних вищевказаного державного реєстру України законним керівником ДП «Херсонський морський торговельний порт» є Геннадій Маховський.

Таким чином, Харитонов А.М., усвідомлюючи проведення активної підривної діяльності проти України представниками спецслужб, правоохоронних та інших органів державної влади РФ, бажаючи допомогти окупаційній адміністрації РФ та зробити свій особистий внесок для утворення та функціонування на території Херсонської області системи державних підприємств, створених окупаційною владою, з метою становлення і зміцнення окупаційної влади та педопущення контролю Української влади, в порушення вимог ст.65 Конституції України, якою передбачено обов’язок громадян України щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, прийняв пропозицію окупаційної влади РФ та добровільно зайняв вищевказану посаду та з середини червня 2022 року по теперішній час у співпраці з окупаційною владою, у воєнний час, вчиняє умисні дії на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, державній, економічній та інформаційній безпеці України”, — наголошується у повідомленні.

Харитонов з жовтня 2021 року працював матросом-мотористом теплохода «Технік» Херсонської технічної дільниці водних шляхів ДП «Укрводшлях». У грудні того ж року переведений на посаду заступника начальника цього ДП, основна діяльність якого полягала у отриманні прибутку від господарської діяльності, утримання в належному стані внутрішніх водних шляхів, судноплавних гідротехнічних споруд, створення безпечних судноплавних умов для плавзасобів.

У 2015 році Харитонов балотувався до Херсонської міськради від партії «Наш край», але не був обраний. На той час він працював на посаді начальника ділянки плавзасобів Херсонського суднобудівного заводу.

На початку травня Міністерство інфраструктури видало наказ про закриття морських портів Бердянськ, Маріуполь, Скадовськ та Херсон, які розташовано на окупованих Росією територіях Запорізької, Донецької та Херсонської областей, до відновлення над ними контролю.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.