СБУ ОГОЛОСИЛА ПІДОЗРУ БЛОГЕРУ ОЛЕШКУ. ТОЙ ВВАЖАЄ, ЩО ЙОГО ХОЧУТЬ СУДИТИ ЗА КРИТИКУ ЗЕЛЕНСЬКОГО ФОТО

Сторони озвучили протилежні позиції.

Служба безпеки України оголосила підозру блогеру Мирославу Олешку у тому, що він начебто незаконно виїхав закордон під час повномасштабної війни і закликає українців ухилятися від служби в армії. Натомість Олешко заявив, що СБУ хоче судити його за «критику влади, розкриття корупційних схем і підтримку прав людини». Він вважає, що його справою хочуть відволікти громадян від подій на фронті.

За інформацією спецслужби, після підтвердження придатності до військової служби та виклику до ТЦК, Олешко у серпні 2023 року виїхав із України на підставі підробленої довідки військово-лікарської комісії.

«Перебуваючи за кордоном, він систематично публікує відео і дописи, в яких дискредитує призов на військову службу у ЗСУ та закликає українців ухилятися від служби в армії», – зазначили в СБУ.

Наразі Олешку заочно повідомили про підозру у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України та використання завідомо підробленого документа. Санкції статей передбачають до 8 років за ґратами.

Зі свого боку блогер розповів, що з його діяльності правоохоронці хочуть створити «інформаційний привід, який відволікає від реальних проблем на фронті».

«Мовчати не буду. Залякати не вийде. Мої рідні, друзі, я, неодноразово отримували погрози. Переслідувалися, залякувалися і зазнавали моральний тиск. СБУ намагається судити мене за критику Президента України, розкриття корупційних схем і підтримку прав людини. Першим кроком були атаки ботів, тисячі скарг на YouTube-канал, який через це закрили і тепер – підозра. Моя інформаційна діяльність спрямована на захист рідної країни, яку грабують, поки вона стікає кров’ю», – прокоментував Олешко.

За його словами, довідка, по якій він виїхав закордон, є офіційною, оскільки з дитинства має хворобу серця.

«Довідка по якій я виїжджав – абсолютно офіційна, її перевіряли на кордоні та підтвердили у ТЦК. Із підробленою довідкою ніколи не випустять за кордон. Я з дитинства маю недостатність мітрального клапана II типу», – уточнив блогер.

Олешко підкреслив, що повернеться в Україну, проте поки цьому заважає чинна влада.

«На жаль, в країні зараз повна диктатура, вимкнені опозиційні телеканали, журналістів та блогерів залякують. Звичайно, я повернусь в Україну, так як і мільйони інших громадян, які виїхали за кордон. Але вони бояться сьогодні повертатись не тільки через війну, але і саме через дії влади», – підсумував він.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.