Російські атомники на окупованій ЗАЕС: санкції торкнуться усіх

КИЇВ. 3 серпня. УНН. Україна фіксує прізвища всіх російських атомників, які приїздять на Запорізьку АЕС, з метою застосування щодо цих осіб міжнародних санкцій. Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко в інтерв’ю телеканалу «Ми – Україна», пише УНН.

Цитата 

«Прощення їм не буде. І вони розуміють, що, повертаючись назад в ротацію, вони вже підпадають під санкції просто за фактом  свого перебування на електростанції», – зазначив очільник Міненерго.

Деталі

Герман Галущенко наголосив, що в умовах російської окупації ЗАЕС залишається потенційно небезпечним об’єктом навіть у неробочому стані. «Те, що зараз ЗАЕС не працює, не означає, що відсутня небезпека. Бо у будь-якому разі там в активній зоні зберігається ядерний матеріал. Так само на ЗАЕС є сховище відпрацьованого ядерного палива. Будь-який атомний об’єкт – це величезний набір ризиків»,  – зазначив міністр.

Він нагадав, що місія МАГАТЕ дійшла висновку, що росіяни, які розмістили на ЗАЕС своїх військових і військову техніку, порушили всі сім базових стовпів ядерної і радіаційної безпеки.

«Росіяни знищили все, до чого дійшов цивілізований світ у розвитку мирного атома», – підкреслив Герман Галущенко.

Міністр зазначив, що за такі дії відповідальність повинні нести не тільки окремі працівники «Росатому», але і атомна галузь держави-терориста в цілому.

Очільник Міненерго нагадав, кілька країн уже застосували санкції щодо «Росатому», а такі держави, як Фінляндія і Болгарія, відмовилися від розпочатих раніше проєктів співпраці з російською компанією, не чекаючи офіційних санкцій.

«Це критично важливо, бо (атомна енергетика – ред.) – це єдина стаття інтелектуального експорту в енергетиці росії. Але немає чого робити інтелекту варварів на цивілізованому ринку», – підкреслив міністр.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.