Продають у магазинах та інтернеті: в Україні відкрили понад 400 справ щодо оборудок з гуманітаркою ФОТО

Факти розкрадання гуманітарної допомоги все частіше виявляють в Україні. Гуманітарку привласнюють, продають у крамницях та інтернеті. 

Боротися з цим може кожен українець, який виявляє такі факти.

То як же визначити гуманітарку у крамницях? Все дуже просто – гуманітарні вантажі можуть мати спеціальні етикетки або написи, що вказують на походження товару, а саме його передачу як гуманітарної допомоги. Також на таких товарах немає українського маркування. 

У разі виявлення подібних товарів у крамниці – все необхідно зафіксувати на фото чи відео. Після цього потрібно звернутися до адміністратора магазину – кожен споживач за законом має вимагати сертифікат якості товару та інші документи, які підтверджують законність продажу товарів.

Як розповів заступник начальника Управління ОГП Костянтин Мерімен в ефірі програми “Невідворотне покарання” на каналі “Ми-Україна”, нині правоохоронці розслідують 439 кримінальних проваджень щодо оборудок з гуманітаркою.

“На сьогоднішній день Національною поліцією здійснюється розслідування у 407 кримінальних провадженнях, Державним бюро розслідувань – у 22, Службою безпеки України – в шести, БЕБ – у трьох, і НАБУ, відповідно, одне. Найбільше таких фактів саме за спеціальною нормою закону розслідується у місті Київ – 117, у Львівській області – 62, у Хмельницькій – 40, у Дніпропетровській і Київській по 38, Закарпатській – 34, Харківській – 33, і Кіровоградській – 29”, – розповів Мерімен.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.