Обіцяли примножити вкладені кошти – припинено діяльність шахрайського кол-центру ФОТО

За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури трьом особам повідомлено про підозру у шахрайстві, вчиненому з використанням електронно-обчислювальної техніки.

За даними слідства, у грудні 2022 року двоє чоловіків та жінка організували роботу шахрайського кол-центру. Його діяльність розповсюджувалась на територію України і країн Європи.

Співробітники кол-центру, пройшовши «навчання», діяли за підготовленою схемою та використовували психологічні методи впливу. Основним завдання операторів було переконання «клієнтів» щодо вигідності інвестування грошей у цінні папери, банківські метали та криптовалюту.

Аби все виглядало достовірно, шахраї створили сайт, на якому імітувались купівля-продаж різних активів. В особистому кабінеті на цьому ж фейковому сайті «клієнти» могли бачити інформацію про «нарахування прибутку».

Підозрювані обіцяли людям отримання великого прибутку у вигляді капіталізації відсотків від суми вкладених грошей та запевняли, що інвестовані гроші можна повернути з відсотками у будь-який час. Однак, якщо потерпілі висловлювали таке бажання, то отримували відмову через начебто непроходження ними верифікації.

Правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцем розташування кол-центру та вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, чорнові записи, що підтверджують протиправну діяльність.

Наразі встановлюється коло потерпілих осіб та сума завданої шкоди.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.