НАБУ повідомило про підозру голові Нацбанку Кирилу Шевченку ФОТО

Голова НБУ Шевченко, який подав у відставку за станом здоров’я, перебуваючи на посаді голови правління “Укргазбанку”, разом зі спільниками вивів із фінустанови понад 206 млн грн, вважає слідство.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомило про підозру голові Національного банку України Кирилу Шевченку в незаконному виведенні 206 млн грн з “Укргазбанку” в 2014-2019 роках, коли той був головою правління фінансової установи. Про це у четвер, 6 жовтня, повідомила пресслужба НАБУ на своєму сайті.

За версією слідства, організована група на чолі з тодішнім головою правління “Укргазбанку” протягом 2014-2019 років вивела з банку 206 млн грн. Усього про підозру з цього виробництва було повідомлено п’ятьом особам, які обіймали посади у фінустанові на той момент:

  • голова правління (з 2014 по 2020 рік посаду обіймав чинний голова НБУ Кирило Шевченко);
  • два заступники голови правління;
  • директор департаменту роботи з корпоративними віп-клієнтами;
  • заступник директора департаменту роботи з корпоративними віп-клієнтами.

У НАБУ зазначили, що місцезнаходження ексглави правління “Укргазбанку” невідоме, тому повідомлення про підозру представники відомства, згідно з повідомленням, “залишили в адміністрації за місцем його роботи, а саме — Національному банку України”.

Слідство встановило, що вищезазначені працівники банку в листопаді 2014 року ввели в дію схему виведення грошей з державного банку через оплату послуг підставним посередникам за залучення коштів великого бізнесу, держустанов і підприємств.

“Насправді ж посередництво відбувалося лише на папері: клієнти розміщували кошти в державному “Укргазбанку” на депозити за власною ініціативою або ж згідно з порядком, введеним для держсектору Кабміном. Держбанк, на підставі фіктивних актів виконаних робіт, справно платив псевдопосередникам за послуги, які ті ніколи не надавали, і про які більшість клієнтів банку навіть не знали”, — зазначили в НАБУ.

Усього з листопада 2014 року до березня 2020 року “Укргазбанк” провів понад тисячу переказів на адресу 52 підставних посередників, витративши на це понад 206 млн грн. Організатором схеми слідство вважає першого заступника голови правління “Укргазбанку”, який незабаром очолив правління за рішенням уряду. Він, за даними НАБУ та САП, ініціював зміну внутрішньої документації для реалізації схеми та контролював виплати.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.