НАБУ і САП завершили розслідування щодо розтрати насіння соняшника на 3,2 млн грн ФОТО

НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою організатора злочину у розтраті насіння соняшника на 3,2 млн грн, яке перебувало на зберіганні підприємства Державного агентства резерву України. Кваліфікація ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

Як інформує НАБУ, у листопаді 2020 року підозрюваний організував незаконне і безоплатне відвантаження насіння соняшника, що перебувало на зберіганні в філії Держрезерву, на свою користь. І у такий спосіб здійснив розтрату понад 189 тонн насіння вартістю понад 3,2 млн грн.

Організатор злочину, дізнавшись про розслідування НАБУ і САП, намагався уникнути кримінальної відповідальності. Для цього він лобіював призначення своєї сестри головою інвентаризаційної комісії в Держрезерві, яка склала висновок про нібито відсутність недостачі насіння. Втім, це не допомогло. Його хоч і вивезли за межі філії, однак, детективи Національного бюро і прокурори САП вжили невідкладних заходів аби запобігти подальшому незаконному обігу насіння, а згодом й повернули власнику.

Під час розслідування НАБУ і САП повідомили про підозру чотирьом учасникам злочину – в.о. директора ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів», очільнику філії, керівнику виробничо-технічної лабораторії філії й керівнику елеватору. У 2022 році справу за їхнім обвинуваченням скерували до суду.

7 квітня 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру організатору злочину. Оскільки місцеперебування підозрюваного не встановлено, про підозру йому повідомили в порядку ст. 135, ст. 278 КПК України.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.