На Львівщині відкрили кримінальне провадження за фактами зловживань з харчуванням воїнів Самбірської ТрО ФОТО

У відповідь на звернення військовослужбовців Самбірської тероборони щодо зловживань з їх забезпеченням у Держбюро розслідувань зареєстровали кримінальне провадження. Солдати стверджують, що на передову до них доставляли гнилі, запліснявілі, протерміновані продукти харчування, а у військовій частині вони мусили харчуватися за власний рахунок.

«Внаслідок недбалого ставлення до військової служби посадових осіб військових частин А7371 і А7031 особовий склад не було забезпечено продовольчим та речовим забезпеченням, що спричинило тяжкі наслідки», – йдеться у витязі з ЄРДР.

На початку травня цього року солдати Самбірської ТрО скерували звернення до Президента України, де навели низку фактів зловживань їхнього військового керівництва на загальну суму майже 100 мільйонів гривень.

Так, за словами воїнів, під час їх перебування в зоні бойових дій на Донеччині протягом квітня – серпня 2022 року, до них привозили пліснявий хліб, гнилі овочі та фрукти, зіпсоване м’ясо та сосиски, термін придатності яких вже вийшов.

«Командир батальйону … та командир бригади, достеменно знаючи про забезпечення особового складу неякісним харчуванням, не вживали заходів до його покращення, з неповагою відносилися до особового складу та не забезпечували підняття бойового духу військовослужбовців, на запити підлеглих щодо покращення стану харчування не реагували, що призвело до погіршення стану здоров’я військовослужбовців», – йдеться у зверненні військових до Президента України.

Такі дії військового керівництва призвели до понад 10 мільйонів збитків, за підрахунками підписантів.

Крім цього, солдати стверджують, що попри те, що під час служби вони перебувають на повному державному забезпеченні, у пункті постійної дислокації в Самборі їх годували лише один раз на добу, з липня до жовтня 2022 року взагалі не годували, а зараз змушують щомісячно сплачувати гроші на харчування.

«З листопада 2022 року по квітень 2023 року за наказом офіцера групи логістики старшого лейтенанта Кімака В.В. з особового складу військовослужбовців ППД м.Самбора щомісячно збирали і збирають по 300 гривень для приготування обіду не дивлячись на те, що ми військовослужбовці знаходимось на цілодобовому забезпеченні харчуванням, та маємо в штаті поварів», – розповідають військові.

Також підписанти поскаржились на те, що 90 відсотків особового складу військової частини одягалися або за власний рахунок, або завдяки волонтерам. За підрахунками, таким чином їхні керівники розікрали понад вісімдесят мільйонів гривень.

В рамках кримінального провадження правоохоронці мають дослідити усі ці скарги і факти. Якщо провина військових керівників буде доведена їм загрожує від п’яти до восьми років тюрми.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.