Корупція в Міноборони: суд продовжив розслідування справи Хмельницького ФОТО

Ексдиректору департаменту закупівель Міністерства оборони Богдану Хмельницькому відмовили у перегляді застави у 40 млн гривень та продовжили розслідування його справи ще на дев’ять місяців.

Хмельницький обіймав посаду тимчасово виконуючого обов’язків директора департаменту Міноборони.  У січні його звільнили з посади після скандалу з закупівлею харчів для ЗСУ. У грудні 2022 року посадовця усунули від виконання  обов’язків.

За даними слідства,  Хмельницький у змові з іншими особами розтратив кошти. Він особисто підписав угоду з Duma Engineering Group S.L. на суму  3.8 млн євро (133,3 млн гривень). Після цього Міноборони поставили майже три тисячі бронежилетів ІV рівня. Проте ринкова вартість майна становила всього лише 25,5 млн гривень. Таким чином Хмельницький допустив розтрату понад 100 млн гривень.

Втім, за даними декількох незалежних експертиз, дані вироби не відповідають вимогам IV класу бронежилетів і не можуть належним чином захистити українських воїнів.

Посадовцю висунули підозру за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК. Йому призначили заставу у 40 млн гривень. Хмельницький подав апеляційну скаргу, мовляв, що він зараз слухач інституту Міноборони та не може впливати на слідство або свідків. Проте суд відмовився у задоволенні клопотання. Хмельницькому продовжили обов’язки до 25 червня.

Також суд продовжив строки розслідування на дев’ять місяців. Нагадаємо, що підозри у корупції повідомили також ексзаступнику міністра оборони В’ячеславу Шаповалову та колишньому заступнику держпідприємства «Промоборонекспорт» Володимиру Терещенку.

Підозру Шаповалову оголошено за незаконні дії, внаслідок яких окремі підрозділи Збройних сил не були укомплектовані засобами індивідуального захисту на суму понад 1 млрд гривень.

Підозру Терещенку, який наразі є заступником начальника управління координації зовнішньоекономічної діяльності МО, оголошено за фактом заволодіння ним шляхом зловживань та службових підроблень державними коштами в розмірі 1,34 млн доларів.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.