КОБОЛЄВУ У СПРАВІ ПРО МІЛЬЙОННІ ПРЕМІЇ «НАФТОГАЗУ» ЗНЯЛИ ЕЛЕКТРОННИЙ БРАСЛЕТ ФОТО

Екс-керівник компанії підозрюється у преміюванні себе на 229 мільйонів гривень понад норму у 2018 році.

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) частково задовольнив клопотання адвокатів колишнього голови НАК «Нафтогазу Андрія Коболєва щодо зміни запобіжного заходу із застави на особисте зобов’язання. Про це з посиланням на юридичну компанію «Міллер» повідомляє видання «Бабель».

Суд зменшив суму застави — з 229 млн. до 107 млн. гривень, які вже були сплачені.

У результаті Коболєву дозволено вільно пересуватися всією Україною — до рішення суду його переміщення були обмежені Києвом та областю. Також із нього зняли електронний браслет.

Чинними залишаються обмеження на виїзд за кордон, вилучення закордонного паспорта, прибуття на вимогу детектива/прокурора/слідчого або суду в рамках провадження та утримання від спілкування з членами наглядової ради та причетними до справи працівниками «Нафтогазу».

19 січня 2023 року НАБУ оголосило Андрію Коболєву про підозру у заволодінні понад 229 мільйонами гривень.

Як повідомлялося, у 2018 році наглядова рада «Нафтогазу» ухвалила рішення про виплату співробітникам компанії премій у 46,3 млн доларів у зв’язку з перемогою в Стокгольмському арбітражному суді за транзитним контрактом, за рішенням якого «Газпром» мав виплатити українській компанії 4,6 млрд дол. Це рішення викликало обурення громадськості.

Усі попередні судові рішення щодо підозрюваного були також «ліберальними». 9 серпня ВАКС продовжив на 60 днів процесуальні обов’язки для Андрія Коболєва.

Коболєв очолював державну монополію у нафтогазовій галузі з 2014 по 2021 рік. Під час його управління «Нафтогазом» Кабмін постановою №315 від 27 квітня 2016 року вирівняв внутрішні та імпортні ціни на природний газ і вугілля, через що до січня 2020 року українці платили імпортну ціну на природний газ, яка визначалася на німецькому газовому хабі за формулою “Дюссельдорф+”, при тому, що собівартість його видобутку в Україні становила від 1 до 3 гривень за куб.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.