КДКП покарала прокурора з Харківщини через справу про "п’яну" ДТП: Подробиці ФОТО

Прокурор із Харківщини уклав у справі про “п’яну” ДТП  угоду про визнання винуватості, яка суперечить вимогам закону

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокуратури наклала стягнення у вигляді догани на начальника Великобурлуцького відділу Куп’янської окружної прокуратури Харківської області Олександра Шабалдаса.

Про це стало відомо з тексту рішення, опублікованого на сайті КДКП, передає “Думка

Як зазначається в документі, Шабалдас працює в органах прокуратури з жовтня 2019 року, з 6 жовтня 2021 року обіймає посаду начальника Великобурлуцького відділу Куп’янської окружної прокуратури.

На дисциплінарний проступок підлеглого до комісії поскаржився керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков.

Йдеться, про неналежне виконання Шабаладасом службових обов’язків під час здійснення процесуального керівництва у кримінальному провадженні за фактом дорожньо-транспортної пригоди із постраждалою особою.

Фігуранту провадження інкримінували скоєння злочину, передбаченого ч. 1 ст. 286-1 КК України (порушення правил дорожнього руху особою, що керує транспортним засобом у стані сп’яніння). Відповідно до вимог законодавства, такий злочин передбачає лише реальне відбування покарання.

Попри ці вимоги, Шабаладас уклав з обвинуваченим угоду про визнання винуватості, в якій було зазначене умовне покарання. Пізніше вона була затверджена Чугуївським міським судом Харківської області.

Винуватця “п’яної” ДТП на підставі угоди засудили до позбавлення волі строком на 1 рік і 6 місяців із позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 3 роки, звільнивши засудженого від відбування призначеного покарання на підставі статті 75 КК України з іспитовим строком в 1 рік.

За цим фактом було призначене службове розслідування, яке підтвердило неправомірність укладеної Шабалдосом угоди.

Як зазначається в скарзі, “в діях прокурора Шабалдаса вбачаються ознаки дисциплінарного проступку, передбаченого пунктом першим частини першої статті 43 Закону України “Про прокуратуру” та він підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності за невиконання чи неналежне виконання службових обов’язків”.

КДКП дійшла висновку, що “порушення закону, допущені прокурором при укладенні угоди та її підтриманні у суді, зумовили ухвалення незаконного судового рішення унаслідок невірного застосування закону про кримінальну відповідальність та застосування закону, який не підлягав застосуванню. Зазначену угоду затверджено судом, унаслідок чого засудженого усупереч вимогам закону звільнено від відбування основного покарання”.

На підставі цього комісія вирішила притягнути начальника Великобурлуцького відділу Куп’янської окружної прокуратури до дисциплінарної відповідальності та накласти на нього дисциплінарне стягнення у вигляді догани.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.