Калуський суд виніс вирок водієві, який заплатив 1600 доларів за довідку про вміст алкоголю ФОТО

Довідка виявилася підробленою. Як засвідчив експерт, зображення штампу з назвою Прикарпатського наркологічного центру на підробленій довідці було виконане струминним способом друку за допомогою засобів оперативної поліграфії.

У Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднили вирок Калуського міськрайонного суду від 5 вересня за результатами розгляду кримінального провадження про обвинувачення раніше не судимого чоловіка у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358, ч. 4 ст. 358 Кримінального Кодексу  України (пособництво в підробці офіційного документа та використання завідомо підробленого документа), інформують “Вікна”.

Як встановив суд, 8 листопада 2022 року працівники Калуського районного відділу поліції щодо обвинуваченого склали протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП України (керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції).

А саме, він керував автомобілем Volkswagen, був зупинений працівниками поліції в селі Кадобна з ознаками алкогольного сп’яніння. Від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння водій відмовився.

Протокол про адміністративне правопорушення було направлено для розгляду Калуського міськрайонного суду та призначено до розгляду на 10 лютого 2023 року.

Для уникнення адміністративної відповідальності у лютому 2023 року чоловік підшукав та звернувся до невстановленої досудовим розслідуванням особи для виготовлення підробленого офіційного документа, а саме довідки результату токсикологічного дослідження, яка видається Прикарпатським наркологічним центром  за результатами медичного огляду водіїв на стан алкогольного сп`яніння. Відтак чоловік вступив у злочинну змову з невстановленою досудовим розслідуванням особою, надав їй свої персональні дані, а саме прізвище, ім`я, по батькові та рік народження, при цьому вказавши необхідну дату та час проведення медичного лабораторного дослідження, а також відбору зразків біологічного матеріалу. Підроблена довідка від 9 листопада 2022 року коштувала йому 1600 доларів США.

Довідку чоловік подав до суду і вона стала підставою для закриття провадження у справі про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Як засвідчив експерт, зображення штампа з назвою Прикарпатського наркологічного центру на підробленій довідці було виконане струменевим способом друку за допомогою засобів оперативної поліграфії.

Під час досудового розслідування між прокурором Калуської окружної прокуратури та обвинуваченим було укладено угоду про визнання винуватості. Зокрема чоловік повністю визнав вину, активно сприяв розкриттю вчинених ним кримінальних правопорушень, сам ініціював укладення угоди та беззастережно погодився на призначення покарання, визначеного сторонами угоди.

Відтак суд затвердив угоду про визнання винуватості, визнав чоловіка винним у інкримінованих йому кримінальних проступках та призначив остаточне покарання — 8500 гривень штрафу. Також він має сплатити близько 4300 гривень за проведення експертиз.

До речі, покарання за частиною  1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення — штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  (17 000 гривень) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.