Головний військком Донеччини придбав нерухомість у Польщі та хотів втекти з країни ФОТО

Керівник  Донецького обласного військкомату (терцентр комплектування та соціальної підтримки) Геннадій Яременко має нерухомість у Польщі та у випадку затримання планував виїхати з країни. Про це редакція 368.media   дізналася із кримінального провадження за ч. 5 ст. 426-1 КК.

Полковника затримали на початку серпня. До призначення він обіймав посаду керівника Запорізького обласного військкомату, де організував підвищені військові виплати для наближених осіб та допомагав представникам місцевого злочинного угрупування ухилятися від відповідальності.

Яременко без законних підстав направив наближених підлеглих до бойової бригади ЗСУ нібито для виконання бойових завдань. Проте ці працівники військкомату перебували у зоні бойових дій за вільним графіком, як у відпустці. Він також влаштовував на роботу у ТЦК та СП представників місцевого криміналітету, щоб допомогти їм ухилитися від судового розгляду кримінальних справ по особливо тяжким злочинам.

Офіцера арештували із заставою у три мільйони гривень до 1 жовтня.  У ході слідства виявилося, що військком планував втекти за кордон. Під час проведення санкціонованого обшуку в приміщенні службового кабінету полковника, в ящику робочого стола було виявлено та вилучено квиток (посадочний талон) щодо бронювання на автобуси рейсом Київ-Варшава (21 серпня) та Варшава-Берлін (22 серпня).

Встановлено, що Яременко у колі наближених осіб, неодноразово висловлювались наміри виїзду за межі України у випадку притягнення його до кримінальної відповідальності, при цьому ним постійно бронюються або купуються білети на виїзд залізничним транспортом або автобусом.

Для підготування втечі Яременко оформив медичні документи про непридатність до військової служби через наявність у нього ІІ групи інвалідності (акт огляду медико-соціальною експертною комісією №1  Запоріжжя від 29.08.2022 № 49), що надає підстави останньому безперешкодного виїзду за кордон з метою ухилення від кримінальної відповідальності.

У 2022-2023 роках полковник, за допомогою «наближеного» до нього старшого солдата (в інтересах якого в тому числі Яременко було вчинено інкримінований йому злочин), з використанням коштів здобутих злочинним шляхом, була придбана нерухомість на території Республіки Польща.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.