Голові Верховного Суду Князєву пред’явлено звинувачення в корупції ФОТО

Спеціалізована антикорупційна прокуратура України (САП) повідомила про пред’явлення обвинувачення в корупції голові Верховного суду Всеволоду Князєву.

У разі визнання його винним, Князєву може загрожувати до 12 років ув’язнення. Його звинувачують в отриманні хабаря в розмірі 1,8 мільйона доларів в обмін на рішення суду на користь українського олігарха Костянтина Жеваго.

Загальна сума хабаря становить 2,7 мільйона доларів.

САП також висунула звинувачення адвокату, який “покривав злочинну діяльність” у Верховному Суді. Як повідомляється, він виступав посередником між Жеваго та Верховним Судом.

Видання “Українська правда” з посиланням на своє джерело в правоохоронних органах повідомило, що обвинуваченим адвокатом є Олег Горецький.

За версією слідства, під виглядом адвокатських послуг та правової підтримки учасники злочинного угруповання за винагороду домовлялися з суддями про винесення ними рішень на користь своїх “клієнтів”.

У цій схемі задіяні судді не лише Верховного Суду, а й “більшості судів на території України”, повідомив керівник САП Олександр Клименко на брифінгу 16 травня.

Розслідування щодо інших суддів наразі триває.

Раніше того ж дня Верховний Суд України проголосував за звільнення Князєва з посади. Князєв не втратив своєї суддівської недоторканності, оскільки Вища рада юстиції є єдиним органом, який може позбавити його цього статусу.

Новий голова Верховного суду буде обраний пізніше. Дмитро Луспеник, секретар пленарних засідань Верховного Суду, був призначений виконуючим обов’язки голови суду, оскільки має найбільший стаж роботи на цій посаді.

Князєв був затриманий владою 15 травня під час отримання частини хабара.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.