Фахівці попереджають: в Україні активізувалися інтернет-шахраї ФОТО

В Україні 86% загальної кількості випадків платіжного шахрайства відбувається в інтернеті. Аферисти виманюють дані банківських карток, коди, логіни та паролі через фішингові посилання, що ведуть на шахрайські сайти. Щоб не стати жертвою схеми, потрібно дотримуватись простих правил.

Про те, що саме робити українцям, розповіли у Міністерстві юстиції. Фахівці попереджають: шахраї можуть копіювати дизайн будь-яких ресурсів, на яких користувачі вводять карти для оплати.

Ці веб-сайти можуть дуже схожі на реальні веб-ресурси. Наприклад, популярні онлайн-магазини, банки, державні установи, благодійні фонди і навіть міжнародні організації.

Такі підроблені посилання розповсюджують через соціальні мережі, месенджери, смс-повідомлення, електронні листи, рекламу в інтернеті, онлайн-майданчики. Тому насамперед українцям слід бути вкрай уважними при онлайн-спілкуванні.

Друге ключове правило: не переходити на посилання від незнайомців. А перш ніж вводити будь-які дані, потрібно уважно перевірити правильність назви сайту в адресному рядку.

Воно не повинно містити жодних зайвих символів. Також з офіційною адресою сайту має збігатися частина після точки (.com, .ua тощо). Якщо сайт хоч у чомусь здався підозрілим, на ньому в жодному разі не можна вводити реквізити платіжних карток.

“Шахраї дуже активно поширюють фішинг як купівлю/продаж різних товарів, послуг. Будьте уважні до сайтів, де купуєте та оплачуєте товар… Коли купуєте на торгових онлайн-майданчиках, обговорюйте деталі угоди виключно в чаті торгового майданчика або використовуючи її застосунок”, – додали у Мін’юсті.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.