Детективи завершили слідство щодо ексголови ДФС Насірова у справі про хабар у 722 млн грн ФОТО

Детективи завершили слідство у справі щодо колишнього очільника Державної фіскальної служби Романа Насірова та його радника у справі про отримання хабаря у 722 мільйони гривень.

Про це повідомляють НАБУ та САП.

Матеріали справи відкрили стороні захисту для ознайомлення. Слідчі встановили, що упродовж 2015-2016 років Насіров як очільник ДФС за пособництва свого радника отримав для себе та третіх осіб понад 722 мільйони гривень хабаря.

За ці кошти він мав забезпечити відшкодування ПДВ підконтрольним власнику агрохолдингу юридичним особам у понад 3,2 млрд гривень. Слідство не називає імен, однак, найімовірніше, ідеться про олігарха Олега Бахматюка, який є власником UkrLandFarming.

За даними слідства, хабар передавали в іноземній валюті — 5,5 мільйона доларів та 21 мільйон євро. Для передання коштів використовували низку компаній, зареєстрованих за кордоном, що належали власнику агрохолдингу, а для одержання грошей використовували підприємства-нерезиденти. Правоохоронці кажуть, що контроль над діяльністю останніх підприємств безпосередньо здійснював Насіров, його радник та його родичі.

Кошти перераховували під виглядом надання та отримання позик або постачання продукції, для цього використовували й інші підприємства-посередники, зареєстровані за межами України. Водночас частину хабаря сформували безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту.

Дії Насірова кваліфікували як одержання службовцем хабаря в особливо великому розмірі (ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу), а дії його радника як пособництво в одержанні хабаря в особливо великому розмірів (ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 ККУ).

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.