Гральний бізнес під час війни зміг вивести “у тінь” близько 10 мільярдів гривень обороту на місяць.
Про це в інтерв’ю БізнесЦензор розповів перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк.
“Існує декілька фінансових шлюзів, через які проходять ці гроші. Раніше в цьому брало участь дев’ять банків, в тому числі один державний, але зараз залишився лише один приватний. Банки надають гральному бізнесу послугу з “міскодінгу” та виведення цих грошей. Якщо спрощено: вони забезпечували і забезпечують, щоб гроші від гравця попали на рахунок казино, але нібито “за рекламні послуги”, – пояснив депутат.
Железняк зазначив, що під час Чемпіонату світу з футболу виводилось десь 12 млрд грн на місяць, а в звичайний час – 10 млрд грн.
“Ці гроші виводились без податків, вони повертались на виграші без податків, адже гравець також платить податок з виграшу. Потім ці гроші використовувались для оплати зарплат в конвертах (або поповнення банківських карт фіз осіб через термінали), а це також мінус податки. А потім, якщо потрібно було вивести валюту з країни, то ці гроші виводились через схему експорту “чорного зерна”. В цій системі є: гральний бізнес, банки, роздрібні мережі, купа фінкомпаній, конвертаційні центри та експортери “чорного зерна”. Фактично через таку екосистему гральний бізнес ховає гроші від держави”, – наголосив нардеп.
Відповідаючи на питання, скільки бюджет недоотримав завдяки виводу гральним бізнесом грошей, щоб не платити податки, Железняк розповів: “Множимо 10 млрд грн на місяць на 12 місяців і отримуємо 120 млрд грн. Ділимо на 5 і отримуємо 24 млрд грн. Це мінімум того, що недоотримав бюджет, відповідно і ЗСУ, адже захист країни фінансується лише з наших податків”.