Через дії шахраїв жителі Херсонщини втратили 13 400 гривень ФОТО

Лише за добу троє жителів області стали жертвами різних схем видурювання грошей: під час спроби отримати грошову допомогу, придбати товар на сумнівних ресурсах та під час спроби заблокувати банківську картку від стороннього втручання.

50-річний херсонець у соціальній мережі прочитав повідомлення про можливість жителями деокупованих територій отримати грошову допомогу. Чоловік перейшов за посиланням, ввів дані своєї банківської картки і чекав, що йому на рахунок надійдуть кошти. Натомість шахраї зняли з його рахунку 4000 гривень.

57-річна жителька Херсонського району стала жертвою «банківського» шахрая. Заявниці зателефонувала невідома жінка, представилася клієнт-менеджером банку і повідомила, що з карткою заявниці проводяться підозрілі операції. Щоб убезпечити рахунок, аферистка попросила назвати код з смс-повідомлення, яке надійшло жінці на телефон. Після чого з рахунку потерпілої зникло 5 тисяч гривень, а також на її ім’я оформили кредит на таку саму суму.

54-річна жителька передмістя Херсона стала жертвою шахрайства, замовляючи товар через мережу Інтернет. У телеграм-каналі вона прочитала оголошення про продаж сіна люцерни за прийнятною ціною. Заявниця зв’язала з продавцем і замовила 100 тюків сіна. Продавець попросив повну передоплату, тож жінка перерахувала на його рахунок 4400 гривень. Продавець обіцяв доставити замовлення наступного дня за адресою заявниці. Але ні наступного дня, ні упродовж тижня товар ніхто не привіз, гроші жінці не повернули, а телефонний номер продавця був заблокований.   

Пам’ятайте основне правило купівлі товару в інтернеті – передоплату можна вносити тільки перевіреним продавцям або магазинам, якщо ж продавець вам не відомий, сплачуйте товар  тільки після його отримання та перевірки!

Не довіряйте повідомленням в соцмережах та телеграм-каналах, які закликають перейти за невідомим посиланням та ввести секретні дані банківської картки нібито для оформлення “грошової допомоги”. Дізнавайтеся інформацію про виплати лише на офіційних ресурсах.

Нікому й ніколи не повідомляйте секретну інформацію про свій банківський рахунок, паролі карток тощо, не переходьте за сумнівними посиланнями. Всі операції щодо банківського рахунку проводьте безпосередньо у відділенні банку або самі зателефонуйте у банк, телефон кого є на звороті вашої картки.

Якщо ви стали жертвою шахрайства, необхідно звернутись до найближчого відділу поліції або зателефонувати «102». Зберіть інформацію, що підтверджує факт вчинення щодо вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, роздруківки оголошень, посилання на сайт тощо. 

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.