160 груп ПВК «Редан» виявили лише на Київщині: що відомо ФОТО

Молодіжний рух “Редан” – в зону ризику потрапляють діти, яким не вистачає батьківської уваги.

Про це повідомив очільник поліції Київської області Андрій Нєбитов в ефірі телеканалу «РАДА».

За його словами, у цих групах перебуває біля 1600 учасників.

“Тільки на Київщині ми вже відпрацювали по 500 об’єктах. На території Київської області було зареєстровано в телеграм-каналах 160 таких груп на 1600 учасників. Фактично по кожному телеграм-каналу ми розуміємо, хто є активні учасники, з ними вже проведені профілактичні бесіди.

Перш за все, це неповнолітні від 12 до 17 років, вони всі патріотично налаштовані, але молоді потрібно допомогти розібратися в тій ситуації, що нашу молодь намагаються використовувати для насильства в нашій країні”, – зазначив Нєбитов.

Нєбитов підкреслив, що українські спецслужби встановили, що рух “Редан” – це інформаційно-психологічна операція з боку РФ. Він також повідомив, що в Україні виник протилежний рух “АнтиРедан”.

“Поліція розуміє, що вони можуть не розібратися і можуть страждати невинні люди. Тому прийнято рішення щодо проведення профілактичних заходів як поліцейськими, так і спеціальними службами, в тому числі районними військовими адміністраціями”, – сказав він.

Наразі поліція продовжує профілактичні заходи серед молоді. 

За інформацією Славутицького відділення поліції, інспектори ювенальної превенції та поліцейські офіцери громади  відвідують заклади освіти у кожній громаді району та нагадують про небезпечні субкультури. Правоохоронці розповідають учням та педагогам про новий молодіжний рух «Редан».

Поліцейські наголошують, що основними центрами проведення зборів підлітків визначають людні місця, такі як площі, торгові центри, де вони скупчуються групами. Учасники вчиняють бійки прямо біля вказаних людних місць.

Правоохоронці пояснюють, що провокування масових бійок серед підлітків та молоді – це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні.

Довідка. «ПВК Редан» — це молодіжна субкультура, утворена у росії, але здобула популярність і в Україні. Її представники борються за свободу вільного індивідуального стилю: будь це, наприклад, подовжена зачіска у чоловіка, або ж стиль одягу, який не подобається іншим субкультурам. Натхненні японським коміксом «Hunter x Hunter» про злочинне угруповання «Геней Редан». Підлітки використовують символіку угруповання з манґи — павука із цифрою 4. До 2023 року про рух ніхто не знав. Розголосу він набрав після масових бійок молоді у великих ТРЦ росії.

“ПВК Редан” останнім часом поширюється і в Україні. Її учасниками часто стають підлітки і влаштовують масові бійки.

Заклики збиратись на “сходки” розповсюджуються в телеграм. В Україні останнім часом з’явились безліч регіональних каналів, які координують дії підлітків.

Ювенальна поліція надала декілька порад:

Спокійно, відкрито і прямо спілкуйтеся з дитиною. Надайте їй можливість говорити, коли вона буде до цього готова. Не підганяйте її.

Якщо дитина розповідає куди вона ходить та як проводить свій час. Проявіть якомога повнішу обізнаність в обговорюваній темі; виявляйте терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка.

Опановуйте Інтернет-технології, майте власний акаунт і станьте другом своїй дитині в соціальних мережах.

Щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася.

 «Познайомтеся» з її віртуальними друзями, звертайте увагу на фото й відео, що викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані.

Покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї та запропонуйте спільно провести час.

Зосередьтеся на тому, щоб показати дитині її переваги, знайдіть у неї сильні сторони, допоможіть їй побачити себе унікальною особистістю.

Після встановлення контакту та виявлення підлітком довіри до вас, слід пояснити згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, які добре відомі підліткові; допомогти підлітку зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне (зокрема у випадку вчинення булінгу або іншого правопорушення).

ПАМ’ЯТАЙТЕ, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в мережі. Інтернет не контролюється.

Поліція вкотре закликає батьків спілкуватися із дітьми, звертати увагу на їх коло спілкування, поведінку, способи проведення дозвілля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.