Протестувальники в Ірані почали влаштовувати демонстрації, не виходячи з дому: антиурядові гасла тепер лунають з вікон і дахів будинків
Про це повідомляє “Радіо Свобода”.
Люди тепер залишаються у своїх багатоквартирних будинках замість того, щоби протестувати на вулицях кількох районів Тегерану. З вікон і дахів домівок вони продовжують скандувати антиурядові гасла. Ці протести розпочалися 19 грудня й мали тривати до 21 грудня.
“Дані про нові протести з’явилися після того, як глава юстиції північноіранської провінції Мазандаран підтвердив повідомлення про конфлікт у в’язниці міста Каем Шагр 18 грудня”, – пише “Радіо Свобода”.
Це підтвердило інформаційне агентство Tasnim, яке пов’язане з “Корпусом вартових ісламської революції”. Воно цитує слова Махаммада Садега Акбарі стосовно того, що насильство у в’язниці тривало близько години. Воно закінчилося, коли втрутилися сили безпеки в’язниці. Утім Акбарі не уточнив, чи є внаслідок інциденту поранені чи загиблі.
“Однак деякі публікації в соціальних мережах описували конфлікт у в’язниці як серйозний і повідомляли про присутність пожежників, швидкої допомоги та силовиків у цивільному”, – зазначає “Радіо Свобода”.
Також повідомлялося про інцидент у центральній в’язниці Карадж, де нині утримують багатьох протестувальників, заарештованих під час нещодавніх заворушень. Іранська правозахисна організація 18 грудня підтвердила, що після того, як в’язня, засудженого д страти перевели в одиночну камеру для виконання вироку, інші ув’язнені влаштували бунт. Вони закрили входи та скандували гасла “Смерть Хаменеї” та “Смерть Ісламській Республіці”. У цих сутичках, за інформацією напівофіційного агентства ISNA, загинув один з ув’язнених.
Унаслідок жорстокого придушення учасників нового протесту уряд заарештував кілька тисяч людей. Це торкнулося зокрема журналістів, юристів, активістів, захисників цифрових прав та інших людей, які виступають проти влади. Водночас вуличні протести не закінчуються: в деяких районах північно-східного іранського міста Мешхед і західного Керманшах продовжуються мітіинги.