Окружний адміністративний суд Києва за час воєнного стану ухвалив десятки тисяч рішень, у тому числі про скасування санкцій щодо підприємства з російським бенефіціаром, поновлення звільнених і люстрованих чиновників та виплату «судді Майдану». Про це сказано в розслідуванні Bihus.Info.
Після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого ОАСК не ухвалював жодних рішень більше місяця і продовжив роботу лише в квітні.
У серпні 2022 року суддя ОАСК Володимир Келеберда скасував наказ про звільнення та поновив на посаді прокурора ексзаступника генпрокурора Юрія Луценка Сергія Кізя, а також ухвалив виплатити йому 3,5 млн грн за вимушений прогул, пояснивши, що в наказі було недостатньо обґрунтувань і той порушував інструкцію із діловодства.
При цьому у вересні той же суддя не став скасовувати ідентичний наказ щодо іншого співробітника Офісу генпрокурора Ярослава Фалеса, який, як і Кізь, у 2019-му не подав заяву на проходження атестації, і його звільнив тодішній генпрокурор Руслан Рябошапка. Кізь і Фалес чекали на рішення ОАСК більше двох років.
акож у розслідуванні сказано, що Окружний адмінсуд за кілька місяців ухвалив рішення про довиплату 3,6 млн грн вихідної допомоги судді КСУ Олександру Литвинову, якого звільнили в квітні 2022 року через закінчення терміну повноважень. Вже у вересні суддя Ігор Качур задовольнив його позов.
Bihus.info зазначає, що на так званих плівках Вовка голова ОАСК Павло Вовк розповідає, що йому і його колегам «належить» Конституційний суд.
За час воєнного стану суддя ОАСК Володимир Келеберда також ухвалив рішення про виплату понад 900 тис. грн колишній «судді Майдану» Людмилі Козятник. Вища рада правосуддя звільнила її в 2017 році за те, що вона безпідставно позбавляла прав учасників протестів. Козятник оскаржила звільнення у Верховному Суді і 2020-го знову стала суддею, але її майже одразу звільнили. Після цього екссуддя вимагала виплатити їй гроші за 2017−2020 роки.
Судді ОАСК Євгеній Аблов, Олексій Огурцов, Ігор Качур та Ігор Погрібніченко з 24 лютого поновили на посадах низку люстрованих чиновників і присудили їм виплати за вимушений прогул. Ексспівробітник секретаріату Кабінету міністрів Олексій Мажан мав отримати 1,18 млн грн виплати (рішення судді Аблова), а люстрований співробітник Служби зовнішньої розвідки, а до цього КДБ Олег Білявський — 1,67 млн грн (рішення судді Огурцова).
Вони подавали позови у 2014—2016 роках і чекали на рішення ОАСК по шість—вісім років. Загалом, за даними журналістів, судді ОАСК-фігуранти «плівок Вовка» від початку повномасштабної війни ухвалили виплатити люстрованим чиновникам більше 7 млн грн.
У серпні суддя ОАСК Аблов скасував постанову НКРЕКП за квітень 2022 року про позбавлення підприємства ПВ Солар Стейшн ліцензії з виробництва електроенергії та права на «зелений тариф». НКРЕКП аргументувала рішення тим, що бенефіціар підприємства — громадянин країни-агресора РФ Василь Решетов. Суддя Аблов вирішив, що Комісія не мала права застосовувати такі санкції, тому що Решетов давно мешкає в Україні і має тут сім’ю, а отже, є резидентом України.
13 грудня Верховна Рада ліквідувала Окружний адмінсуд Києва та утворила Київський міський окружний адміністративний суд. Законопроєкт щодо ліквідації ОАСК президент Володимир Зеленський подав на розгляд до парламенту в квітні 2021 року. Його визначали як «невідкладний», але Рада проголосувала за нього лише через 1,5 року.
9 грудня 2022 року, в Міжнародний день боротьби з корупцією, США запровадили санкції проти голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка і двох найближчих членів його родини.
За даними НАБУ, Вовк та підконтрольні йому судді ухвалювали замовні рішення у своїх інтересах та в інтересах політичних еліт і бізнес-кіл.
Слідство вважає, що голова ОАСК очолив «злочинну організацію», метою якої було «захоплення державної влади, встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя і створення штучних перешкод у їх роботі». У червні 2022 року обвинувальний акт передали до суду.