На Волині поліцейські викрили злочинну групу в шахрайствах під час купівлі-продажу товарів. Як стало відомо https://ruporzt.com.ua/, до складу угруповання входили особи, що перебувають в місцях обмеження волі, зокрема уродженці росії та білорусі та мешканці Житомирської області. Щоб викликати довіру у продавців товарів, ділки представлялися військовослужбовцями. «Працювали» за кількома «схемами», на яких заробляли до 200 тис. грн.
Як встановили співробітники управління стратегічних розслідувань у Волинській області та слідчі слідчого управління обласної поліції, організатор злочинної групи підшукував оголошення про продаж різноманітних товарів, здебільшого комп’ютерної техніки. Інші учасники виконували ролі покупців. Спілкувалися з продавцями щодо вартості, умов доставки, способів оплати та, між іншим, згадували про те, що вони військові. Працювали за кількома «схемами».
Одна з них – отримання продукції кур’єром та розрахунок онлайн. Такі вимоги були обумовлені тим, що один із фігурантів виконував роль кур’єра, а квитанції підробляли та надсилали потерпілим в месенджери. Відсутність коштів на картці пояснювалась тимчасовими технічними несправностями самої платіжної системи. Товар просили віддати псевдокур’єру без очікування зарахування коштів.
Інша «схема» – відправка товару поштою з використанням послуги «післяплата». Фігуранти просили зазначати дані отримувача, а не відправника. Це дозволяло їм самостійно керувати рухом поштового відправлення та змінювати умови доставки, вид оплати та в подальшому забирати товар з поштового відділення.
Після отримання товару учасники злочинної групи одразу припиняли будь-яке спілкування з потерпілими. Отриману комп’ютерну та іншу оргтехніку, відносили до ломбардів, а кошти розподіляли між собою. За попередніми даними, щомісяця ділки отримували до 200 тис. грн.
У ході слідства поліцейські встановили усіх учасників злочинної групи шахраїв. Це особи, які наразі перебувають в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства (ПТПІ) – уродженці росії та білорусі, а також мешканці Житомирської області.
30 листопада правоохоронці за силової підтримки спецпідрозділу патрульної поліції ТОР провели обшуки на території Волинського ПТПІ, за місцями проживання фігурантів та в ломбардах. Наразі організатора та його двох спільників затримано у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Їм повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Продовжуються подальші слідчі дії для притягнення інших членів угруповання до відповідальності.