КИЇВ. 3 серпня. УНН. Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель попередив країни, що розвиваються, та держави “Групи 20”, що росія пропонує їм дешеве зерно для створення нових залежностей, і посилює економічну вразливість, а також глобальну продовольчу нестабільність. Про це пише Reuters, передає УНН.
Деталі
Глава зовнішньополітичного відомства ЄС у своєму листі, з яким ознайомилося агентство, закликає їх виступити “чітким та єдиним голосом”, щоб підштовхнути кремль повернутися до Чорноморської зернової ініціативи, яка дає змогу безпечний експорт української агропромисловості Чорним морем.
Також Боррель наголошує, що росія має припинити свої атаки на українські порти та зернову інфраструктуру на Чорному морі та річці Дунай.
“У той час, як світ має справу з перебоями в постачаннях та підвищенням цін, росія зараз звертається до вразливих країн з двосторонніми пропозиціями про постачання зерна за зниженими цінами, вдаючи, що розв’язує проблему, яку вона сама створила”, – зазначає дипломат.
Боррель називає дії москви “цинічною політикою навмисного використання продуктів харчування як зброю для створення нових залежностей шляхом посилення економічної вразливості та глобальної відсутності продовольчої безпеки”.
Водночас в рф заявляють про те, що якщо її вимоги щодо покращення власного експорту зерна та добрив будуть задоволені, кремль розгляне питання щодо повернення до угоди Чорноморської ініціативи. Однією з основних вимог москви є повторне підключення Россільгоспбанку до міжнародної платіжної системи SWIFT, яку Євросоюз відключив у червні минулого року.
“ЄС доклав усіх зусиль, щоб санкції не вплинули на продовольчу безпеку третіх країн. Жодних санкцій щодо російського експорту продуктів харчування та добрив до третіх країн немає”, – написав Боррель у листі.